online-destek
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
Hizmet Bölgelerimiz
Anasayfa

 

Her türlü el dokuması halılarınızı, kilimlerinizi İstanbul’un her semtinden alıyoruz. Bünyan, hereke, ladik, cezaevi halısı ve el dokuması kilim ve halılarınızı alıyoruz. El dokuması antika halılar ince ve göbekli olur halının arkasını cevirdiginiz zaman dokuma olduğu belli olur. El dokuması halının göbeği, rengi, metrekaresi ve temizligi çok önemlidir.

 

Günümüzde hayat pahalılığı ve lükse düşkünlüğün insanımızı farklı maddi ve manevi bunalımlara sürüklediği bir gerçektir.
Bu nedenle ekonomik yaşamanın, bütçe planlamasının ne kadar önem arz ettiği ortadadır.

 


Bu bağlamda ikinci el tabir ettiğimiz; kullanılmış fakat kullanım ömrü sona ermemiş,halen sağlam olarak kullanılabilir durumda olan her türlü eşya ile ilgili alım satım işlerinde;
Eşyasını yenileyenlerin,kulandıkları eşyalarını satarak değerlendirmesinde,
Geçici ya da sürekli bir ev kurmak isteyenlerin (öğrenci, memur, işçi vb.) en ekonomik şekilde istedikleri eşyaları bulmalarında yardımcı olmak bizim işimiz.

Hepimizin bildiği gibi halılar evimizin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Evin ısı kontrolünde bile etkili olan halılarımız ayrıca, şıklık, zerafet ve göze hitap konusunda bize gereken tüm herşeyi sunmaktadır.

 

 

 

Yün El Halıları:

Eski bir Türkmen geleneği olarak beslenen koyunların yünü Türkmen kültürünün temelini oluşturan el halılarında da en önemli hammadde olmuştur. Yünün kendine has parlaklığı ve dayanıklılığı günümüz tüketicilerinin de yün el halılarını tercih sebeplerinden biridir. El halılarımızda kullandığımız yünler harman yünler olup özellikle Yeni Zelanda, Afyon, Uşak ve Erzurum yöresinin yapakları ile keçi tiftiği ile harmanlanmaktadır. Bütün yünlerimiz saf yeni yün olup fabrikamızdaki tesislerde ip haline getirilmekte ve en kaliteli boyalarla boyanmaktadır. Dilendiğinde müşterilerimizin kendi renk ve model tercihlerine göre sipariş alınmakta ve halının özelliğine göre bir ay ile iki ay içinde sipariş sahibine ulaştırılmaktadır.

 

 

Yün Kilimler

Türkmen geleneğinde yer alan özellikle dokuma kolaylığı ve birim başına düşen malzeme miktarındaki azlık sebebiyle yer döşemesi kültüründe önemli bir paya sahiptir. Motiflerdeki detayı halılar kadar olmasa dahi hafif ve pratik kullanım için idealdir. Yün kilimlerimizde Yeni Zelanda, Afyon, Uşak ve Erzurum yöresinin yapakları harmanlanmakta ve fabrikamızdaki tesiste ip haline getirilerek en kaliteli boyalar ile boyanmaktadır.

 

 

Ayrıca bildiğiniz üzere bu halıların belli bir bakımları vardır. Bunları kendiniz yıkamaya kalkmamalısınız, bu halılarınıza zarar verir. Bu işleri yapan yerler bulunmaktadır. Yapılan işlemlerden bazıları kısaca şunlardır.

Bu tür halılarda yıkama esnasında en büyük sorun halıların renklerinin birbirine karıştırılmasıdır.
Bu tür halıların yıkanması mutlak suretle tek tek ve hızlı yapılmalıdır.
El dokuma ,yün halı yıkamada ; kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmedden fırçalama işlemine geçilir.
Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır.
Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için, tek yönlü gelberiden önce ileri – geri gelberi uygulamasıda yapılabilir.
Kullanılan şampuanın, bu halıların niteliklerine uygun olması önemlidir.

elhalisialanlar.com olarak biz her türlü halılarınızı adresinizden gelip alıyoruz. Halılarınıza gerektiği değeri veriyoruz. Her türlü müşteri talebi karşılayabilen,güvenilir ve sürekli olan, kaliteden ödün vermeyen, gelişen teknolojiyi yakından takip eden, dürüstlüğe ve satış sonrası hizmete büyük önem veren, zamanı iyi planlayıp kaliteyi ön planda tutarak hızlı bir üretim sistemi uygulayan güvenilir bir firma olmaktadır.

ALDIĞIMIZ İKİNCİ EL HALI MODELLERİ AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR.

Antika halılar
Modern halılar
Duvardan duvara halı
Karo halı
Makina halısı
El dokuma halı
Kilim
Cami halıları
Yolluk
Seccadeler

Ayrıca halı modellerini üretilen ülke veya bölge veyahut ile göre de tasniflemek mümkündür.

Iran halıları
Hindistan (Hint) Halıları
Çin halısı
Şark halıları
Uşak halısı
Beyşehir halısı
Kayseri
Sivas
Hereke
Konya
Kırşehir
Isparta halısı
Bergama
Kula
Gördes
Milas
Çanakkale
Selçuklu halıları
Eski Türk ve Osmanlı halı modelleri
Saray halıları

Arayın adresinizden tüm ikinci el halılarınızı en uygun koşullarda alalım.

Telefon Numaralarımız

Anadolu Yakası Tel: 0 (216)  417 22 09   – 0 532  495 00 86

Avrupa Yakası Tel: 0 (212)  263 76 150 532 472 37 21

#

El Halılarınızı Adresinizden

Alıp Nakit Olarak Değerlendiriyoruz

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

Tüm El Halısı Çeşitleri

El Halılarınıza Beklediğiniz Değeri Veriyoruz

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

Bir Telefon Uzağınızdayız

Tüm El Halılarını Adresinizden Alıyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

El Halılarınızı Önemsiyoruz

Bütün El Halılarınıza Talibiz. Halılarınız Değerlensin

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
#

Arayın Gelelim

Nerede Olduğunuz Önemli Değil, Arayın Gelelim.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın